El. MŚ 2022 - grali kadrowicze Sousy: gole Piątka, Świderskiego, Kozłowskiego i Buksy

twitter.com/PogonSzczecin

Czterech piłkarzy: Krzysztof Piątek, Karol Świderski, Kacper Kozłowski i Adam Buksa z kadry trenera Paulo Sousy powołanej na październikowe mecze eliminacji mistrzostw świata z San Marino i Albanią zdobyło gole w ligowych spotkaniach swoich zespołów.

Już w czwartek ligowe spotkanie rozegrał Buksa i zdobył 13. w sezonie MLS bramkę dla New England Revolution. Trzecie trafienie w niedzielę w ekstraklasie zaliczył Kozłowski z Pogoni Szczecin, a premierowe gole uzyskali Piątek dla Herthy Berlin i Świderski dla PAOK Saloniki.

Tym razem do siatki nie trafił Robert Lewandowski, a Bayern Monachium, którego zawodnikiem jest kapitan biało-czerwonych, przegrał niespodziewanie z Eintrachtem Frankfurt 1:2. To pierwsza w sezonie porażka mistrza Niemiec.

Z bramkarzy największe powody do radości może mieć Wojciech Szczęsny, którego Juventus w derbach Turynu pokonał Torino Karola Linettego 1:0, a on zachował czyste konto.

O pechu z kolei może mówić Bartłomiej Drągowski. Golkiper Fiorentiny w 38. minucie odbił piłkę uderzoną przez wykonującego rzut karny Lorenzo Insigne, ale dobitka Meksykanina Hirvinga Lozano trafiła do siatki. Tuż przed końcowym gwizdkiem przy próbie kopnięcia piłki Polak upadł na murawę, złapał się za udo i bił pięściami o trawę. Mimo bólu i łez dotrwał do końca spotkania, ale - według stacji Sky - po meczu miał problemy z chodzeniem i opuścił boisko przy pomocy członków sztabu medycznego.

Urazy uniemożliwiły występy Maciejowi Rybusowi z Lokomotiwu Moskwa i Arkadiuszowi Recy ze Spezii. Ich występ w nadchodzących meczach drużyny narodowej jest mało prawdopodobny.

W grupie I eliminacji przyszłorocznego mundialu w Katarze Polacy po sześciu kolejkach zajmują trzecie miejsce z 11 punktami. Liderem jest Anglia - 16, a druga jest Albania - 12.

Mecz z San Marino rozegrany zostanie w sobotę w Warszawie, a z Albanią trzy dni później w Tiranie. Zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek.

Występy ligowe kadrowiczów Sousy:

bramkarze

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) - 90 minut w meczu z Napoli (1:2)

Łukasz Fabiański (West Ham United) - 90 minut w meczu z Brentfordem (1:2)

Łukasz Skorupski (Bologna) - 90 minut w meczu z Lazio Rzym (3:0)

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - 90 minut w meczu z Torino (1:0)

obrońcy

Jan Bednarek (Southampton) - 90 minut w meczu z Chelsea Londyn (1:3)

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Udinese (3:3)

Paweł Dawidowicz (Verona) - 90 minut w meczu ze Spezią (4:0)

Kamil Glik (Benevento) - pauzował za czerwoną kartkę w meczu z Perugią (mecz w niedzielę

wieczorem)

Robert Gumny (FC Augsburg) - 90 minut w meczu z Borussią Dortmund (1:2)

Michał Helik (Barnsley) - 90 minut w meczu z Milwall (0:1)

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - do 86. minuty meczu z Szachtarem Donieck (0:0)

Tymoteusz Puchacz (Union Berlin) - rezerwowy w meczu z FSV Mainz (2:1)

Arkadiusz Reca (Spezia) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Veroną (0:4)

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z FK Rostów (1:2)

pomocnicy

Przemysław Frankowski (Lens - do 84. minuty w meczu z Reims (2:0)

Kamil Jóźwiak (Derby County) - rezerwowy w meczu ze Swansea (0:0)

Mateusz Klich (Leeds United) - do 90+4. minuty w meczu z Newcastle United (1:0)

Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) - do 74. minuty i gol w meczu z Górnikiem Łęczna (4:1)

Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar) - 90 minut w meczu z CSKA Moskwa (0:0)

Karol Linetty (Torino) - od 65. minuty w meczu z Juventusem Turyn (0:1)

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion) - do 77. minuty w meczu z Arsenalem Londyn (0:0)

Przemysław Płacheta (Norwich City) - poza kadrą na mecz z Burnley (0:0)

Damian Szymański (AEK Ateny) - od 67. minuty w meczu z Panetolikosem (3:1)

Nicola Zalewski (AS Roma) - od 90. minuty w meczu z Empoli (2:0)

Piotr Zieliński (Napoli) - do 57. minuty w meczu z Fiorentiną (2:1)

napastnicy

Adam Buksa (New England Revolution) - 90 minut i gol w meczu z CF Montreal (4:1)

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut w meczu z Bayernem Monachium (1:2)

Krzysztof Piątek (Hertha Berlin) - od 46. minuty i gol w meczu z Freiburgiem (1:2)

Karol Świderski (PAOK Saloniki) - do 71. minuty i gol w meczu z OFI Kreta (3:1)